Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Заготовки » Заготівля риби » Гаряче копчення окуня

Гаряче копчення окуня

Гаряче копчення окуня – дуже просте і дуже смачне блюдо, яке може порадувати галасливу компанію на природі, де-небудь біля води з пляшкою пива. А ось приготувати таку рибку не складе особливої праці. Головне правильно обробити окуня і можна приступати до вялению. Рибка виходить соковитою, в міру солоною, з ароматом димку і з ніжним м'ясом. Важливо ще те, що таке блюдо натуральне, без добавок, наприклад, рідкого диму або консервантів.

Інгредієнти для приготування окуня гарячого копчення:

 1. Окунь свіжий - 1,5-2 кілограми
 2. Сіль - за смаком

Інвентар:

 1. Глибока миска
 2. Обробна дошка
 3. Ніж
 4. Коптильня
 5. Гілки черемхи, яблуні або вишні
 6. Кухонні прихватки
 7. Колоди
 8. Сірники
 9. Блюдо для подачі
 10. Вилка або кухонні щипці
 11. Кухонні паперові рушники

Приготування окуня гарячого копчення:

Крок 1: готуємо рибу.

потрошимо окуня
насамперед нам необхідно ретельно промити окунів під проточною прохолодною водою і після – випатрати. Для цього викладаємо рибу на обробну дошку і ножем робимо надріз по черевцю від заднього нижнього плавця і до голови. Після цього чистими руками дістаємо всі нутрощі і знову добре промиваємо окуня з усіх боків під проточною водою. Увага: голову або зябра видаляти не обов'язково. Це вже за вашим бажанням. А ось луску залишаємо в будь-якому випадку.
засаливаем рибу
Тепер викладаємо рибу шарами, чергуючи її з сіллю. Солі треба додавати, як можна більше. Важливо: можна навіть кожного окуня вручну натерти великою кількістю солі. Після цього чистими сухими руками добре перемішуємо рибу і залишаємо протягом 1 год. Потім, знову промиваємо під проточною водою і з допомогою кухонних паперових рушників, витираємо насухо від зайвої рідини. Це дуже важливий процес, так як саме від нього залежить, як буде готуватися окунь: або коптитися або ж варитися. Після цього перекладаємо окуня назад в чисту суху миску.

Крок 2: готуємо коптильню.

коптимо окуня
Так як окуня ми будемо коптити на свіжому повітрі, для початку підготуємо саму коптильню. Отже, на саме дно викладаємо гілочки дерева. Після цього встановлюємо ґрати коптильні. Тепер з допомогою дров і сірників разожжем вогонь і відразу ж поставимо на вогонь коптильню. Увага: вогонь повинен бути середній. Тому якщо дрова сильно розгорілися, краще всього трохи почекати, і лише після цього ставити на вогонь коптильню.

Крок 3: готуємо окуня гарячого копчення.

коптимо окуня
Як тільки коптильня виявиться на вогні, необхідно відразу ж викладати на решітку окуня, поки у нас не почав виділятися дим з гілочок. Отже, викладаємо рибу на невеликій відстані один від одного, щоб страва могло прокоптиться з усіх боків. Накриваємо коптильню кришкою і відразу ж після появи першого диму, засікаємо 15-25 мінут в залежності від розмірів рибки. Після закінчення відведеного часу, скориставшись кухонними прихватками, відкриваємо кришку, потім переставляємо коптильню в бік подалі від вогню і залишаємо в такому стані на деякий час трохи охолонути.

Важливо: коли відкриваєте кришку коптильні потрібно бути вкрай обережними, щоб не обпектися. Тому, коли відкриваємо кришку, намагаємося триматися подалі, а після даємо можливість вийти скоп'є в ємності диму і тільки після – переставляємо коптильню в бік. З допомогою виделки або кухонних щипців перекладаємо окуня з решітки на спеціальне блюдо для подачі і можемо подавати до столу.

Крок 4: подаємо окуня гарячого копчення.

гаряче копчення окуня
Одразу ж після приготування, пригощаємо друзів і близьких смачною рибкою, разом з алкогольними та безалкогольними напоями.

Приємного вам апетиту!

Поради:

– Увага: якщо ми будемо коптити рибу на черемухе, тоді колір окуня буде більш насичений золотистий, а якщо на яблуні – тоді може бути колір трохи світліше. Тому не турбуйтеся, так як колір в даному випадку не відповідає за готовність страви.

– Крім гілочок таких дерев, як вільха, яблуня і вишня, можна використовувати гілочки інших дерев, наприклад, дуба, клена, явора, а також фруктових дерев, крім груші.

– Якщо будете перемішувати рибу з сіллю руками, будьте вкрай обережні, щоб не вколотися. Тому після того, як ви натерли рибу сіллю з усіх сторін, перекласти її в харчовій щільний великий пакет. І потрясти пакет в руках, щоб риба ще раз перемішалася з сіллю.

– Перед приготуванням рибу можна не тільки засолити, але і подвяліть. Для цього через 15-20 хвилин засолювання дістаємо окуня з пакету або з миски, викладаємо на чисту поверхню або підвішуємо. Лишаємо в такому стані окуня на 20-30 хвилин, і тільки після – змиваємо з риби сіль, і витираємо на сухо.

– Риба гарячого копчення не призначена для зберігання при кімнатній температурі. Тому обов'язково після приготування окуня, страву необхідно покласти в харчову фольгу і зберігати в холодильнику до 5-7 днів максимум.

– Для приготування окуня гарячого копчення краще всього використовувати рибку невеликого розміру.