Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Закуски » Рибні закуски » Копчений лящ «З димком»

Копчений лящ «З димком»

Копчений лящ «З димком» - це дуже смачна рибка,  приготовлена за принципом холодного копчення в аерогрилі із застосуванням спеціальної коптильної приправи. З часу, звичайно ж, готується вона дуже довго, але не зажадає від Вас ніяких специфічних кулінарних навичок, так як всю роботу зробить аерогриль.

Інгредієнти для приготування копченого ляща «З димком»:

 1. Лящ свіжий – 1 штука
 2. Сіль поварена – 100 грам
 3. Коптильна приправа – 1 упаковка

Інвентар:

 1. Обробна дошка
 2. Гострий ніж
 3. Поліетиленовий пакет
 4. Холодильник
 5. Кухонні паперові серветки
 6. Аерогриль
 7. Фольга
 8. Миска
 9. Кулінарна пензлик

Приготування копченого ляща «З димком».

Крок 1: Готуємо рибу

рибу очищаємо

Для початку гарненько очистіть рибу від луски: ножем скоблите "проти шерсті" - від хвоста до голови з усіх боків. Потім акуратно випатрайте її: зробіть гострим ножем надріз від голови до анального плавця і дістаньте всі нутрощі, обережно, так щоб не пошкодити жовчний міхур. Відріжте голову (можете не відрізати і залишити голову, тільки видаліть зябра). Сполосніть ляща під проточною водою. Потім рясно натріть рибку крупною сіллю всередині і зовні. Рівномірно розподіліть по всій рибі коптильну приправу.


Крок 2: Засаливаем рибу

солимо очищеного ляща

Щільно упакуйте рибу в поліетиленовий пакет і покладіть в холодильник, мінімум на 3 діб. Після цього позбавте рибу від надлишків солі, відскребіть її гострим ножем, а потім протріть серветкою. 


Крок 3: коптимо рибу

поміщаємо ляща на решітку

Аерогриль розігрійте до 65 градусів, встановіть середню швидкість, рибу покладіть на середню грати.

Готуйте ляща, мінімум 3 години. Час приготування риби залежить прямо від її розміру та ваги. Якщо риба більше 2 кг, то відповідно і готуватися вона буде в 1,5, а то і в 2 рази довше. 


Крок 4: Подаємо копченого ляща «З димком»

готовий лящ

Після приготування риби, загорніть її у фольгу і остудіть. Після цього можете подавати  до столу в якості закуски до спиртних напоїв, зокрема пива.

Приємного Вам апетиту!


Поради:

— Кількість солі для приготування ляща, можете регулювати самостійно, в залежності від ваших смакових уподобань.

— Рибу можна приготувати набагато швидше, якщо температуру в аерогрилі встановити до 140 градусів. Готуватися вона буде приблизно 50 хвилин, але тоді вийде далеко не холодного копчення.