Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як їсти менше солодкого: 16 найбільш корисних порад

Як їсти менше солодкого: 16 найбільш корисних порад

Скільки разів ви обіцяли собі почати нове життя, в якій не буде місця шкідливим продуктам? Якщо ви досі не в силах відмовитися від цукру, навіть знаючи про його негативний вплив на організм, ми готові поділитися з вами деякими порадами, завдяки яким вам буде простіше впоратися з цукровою залежністю.

Не намагайтеся відразу застосувати всі наші рекомендації. Дійте поступово, щоб не викликати стрес і не зірватися через пару днів після початку. Слідкуйте за реакцією організму і пам'ятайте, що відмова від солодкого — це складна, але досяжна мета.

Читайте етикетки

Якщо в 100 г продукту міститься більше 5 грамів цукру або цукор вказаний у числі 3 перших інгредієнтів, то відмовтеся від покупки. Такий продукт не принесе вам ніякої користі.

Переживіть цукрову "ломку"

Важко буває перші 3-4 дні, а потім організм звикає до відсутності цукру в раціоні і перестає реагувати на печиво, шоколад і інші солодощі. Переживши перші кілька днів без цукру, ви зможете назавжди позбутися від залежності.

Харчуйтеся регулярно

Намагайтеся їсти кожні 4 години і постійно пити воду, адже перша реакція організму на голод — це з'їсти швидкі вуглеводи, наприклад, солодку булочку. Якщо ви не відчуваєте голод, то ніякі зриви вам не загрожують.

Зменшуйте кількість цукру

Якщо вам складно відразу відмовитися від цього продукту, то намагайтеся зменшити його кількість. Замість 2 ложок цукру, які ви кладете в чай, додавайте тільки одну. Буквально через тиждень ви звикнете.

Вивчіть негативний вплив цукру на організм

Про цукор та його вплив на організм знято багато документальних фільмів. Подивіться їх і, можливо, ви знайдете для себе додаткову мотивацію від нього відмовитися.

Відмовтеся від прихованого цукру

На упаковках не завжди зазначено цукор, але в складі присутні різні сиропи, патока і похідні цукру, закінчуються на "-оза". Побачивши на етикетці глюкозу, мальтозу та інші подібні інгредієнти, покладіть продукт назад на полицю.

Не зберігайте солодке будинку

Коли вам раптом ввечері захотілося з'їсти шоколадку, ви навряд чи побіжите за нею в магазин. А от наявність таких "небезпечних" продуктів на кухні — гарантія того, що ви з'їсте в самий невідповідний момент.

Відмовтеся від солодкої газованої води

Солодкі напої — це дуже підступний продукт, адже в одній маленькій банку газованої води міститься близько 10 чайних ложок цукру. Краще приготуйте корисний домашній лимонад або холодний чай з сиропом агави.

Навчитеся готувати домашні десерти

Тим, хто не готовий повністю відмовитися від улюблених десертів, ми радимо не купувати їх, а готувати вдома. Пошукайте цікаві рецепти легких десертів без цукру і замініть ними звичайні торти.

Купуйте несолодкі базові продукти

Якщо ви любите йогурти з різними добавками, то буде правильніше купити натуральний йогурт і самостійно додати в нього мед, ягоди і шматочки фруктів. Це смачніше і набагато корисніше.

Замініть цукор прянощами

Зробити домашню випічку або десерт смачніше досить просто. Додайте корицю, мускатний горіх або ваніль. Так смак буде більш насиченим, і вам просто не захочеться додавати більше цукру.

Знайдіть альтернативу

Звичайний рафінований цукор завжди можна замінити більш корисними продуктами. Це може бути мед або сироп агави, стевія або кокосовий цукор. Вибір залишається за вами.

Скоротіть вживання простих вуглеводів

Будь рафіновані і крохмалисті продукти швидко підвищують рівень цукру в крові, після чого настає різкий спад, під час якої ви відчуваєте неконтрольоване бажання з'їсти що-небудь солодке. Так що від таких продуктів краще на якийсь час відмовитися або скоротити їх вживання.

Контролюйте емоції

Досить часто ми їмо солодощі не тому, що хочемо їсти, а лише тому, що втомилися або нервуємо. Відстежите, в який момент ваша рука тягнеться до цукерок, зіставте з емоційним фоном і наступного разу вам буде простіше контролювати себе.

Навчитеся отримувати задоволення

Цукор — це своєрідний наркотик, який підвищує настрій. Спробуйте знайти інший спосіб розслабитися і весело провести час без їжі. Заняття спортом, хороша музика або цікавий фільм змусять вас забути про солодощі.

Балуйте себе

На відмову від цукру наше тіло реагує не тільки фізично, а й емоційно. Для того щоб не провокувати стрес, виберіть один день, наприклад, суботу або неділю, коли ви будете дозволяти собі улюблене морозиво або цукерки.