Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Поширені помилки, які ви робите на кухні

Поширені помилки, які ви робите на кухні

В новому огляді вас чекає список з 6 поширених помилок, які ми досить часто робимо на кухні. Сперечаємося, що ви впізнаєте себе?
Людина не може знати все на світі. Лише практика і отримання нових знань можуть вберегти нас від помилок і поразок. І це правило застосовується до будь-якій сфері людської діяльності, в тому числі і до кулінарії.

Навіть якщо ви обожнюєте готувати, щодня з великим задоволенням проводите час біля плити або вигадуєте нові страви для домашніх, ви все одно не застраховані від помилок. Деякі з них цілком нешкідливі, а інші можуть коштувати вам смачної вечері.

Ділимося списком з 6 поширених кулінарних помилок, які іноді роблять навіть самі досвідчені господині. Читаємо і виправляємося!
1. Зберігайте овочі і фрукти в одному місці

Сучасні холодильники складаються з безлічі відсіків для різних продуктів. Зберігати продукти в них максимально зручно і круто. Все під рукою і на виду. Однак це не скасовує того, що зберігання продуктів повинне підкорятися деяким правилам.

Так, овочі і фрукти все ж краще зберігати в окремих секціях. По можливості всі овочі і фрукти повинні мати свою окрему ємність для зберігання — це збільшить термін їх придатності. Пов'язано це з тим, що деякі продукти несумісні в плані їх одночасного зберігання в холодильнику. Так, банани і яблука виділяють газ, який сприяє швидкому дозріванню інших плодів і може призвести до їх передчасного гниття.

Томати і фрукти з кісточкою і зовсім слід зберігати при кімнатній температурі. У холодильнику їх м'якоть може дуже швидко перетворитися в кашку.
2. Кладете гарячу їжу в пластикові контейнери

Пластикові контейнери — це зручно. Ви можете приготувати їжу на кілька днів вперед, перекласти її в контейнери і відправити в холодильник. І ось ви вже не переживаєте про обід і вечерю на завтра.

Однак не все так добре в цій історії. Пластикові контейнери можуть виділяти хімічні речовини BPA (бісфенол А) і BPP (бісфенол С). Ці хімічні речовини загрожують роботі репродуктивної системи, порушують гормональний фон і можуть навіть призвести до онкологічних захворювань.

Вчені встановили, що це відбувається в тому випадку, якщо пластик піддається впливу гарячих температур. За даними досліджень, виділення хімічних речовин від гарячої їжі або рідини відбувається в 55 разів швидше.

Тому настійно радимо не поміщати гарячу їжу в пластикові контейнери. Зачекайте, поки їжа охолоне, або віддайте перевагу контейнерів зі скла і кераміки.
3. Користуєтеся спеціями до "переможного кінця"

У вашому будинку багатий вибір самих різних прянощів і спецій у великих ємностях? Це і добре, і погано одночасно. Добре, тому що це круто, адже ви можете здорово експериментувати на кухні.

А от погано, тому що спеції не варто зберігати довго. З часом вони втрачають весь свій смак і аромат. Намагайтеся купувати спеції в маленьких ємностях і зберігайте їх у темному місці, куди не потрапляють прямі сонячні промені.
4. Відкриваєте духовку в процесі приготування їжі

Звичайно, потрібно перевіряти те, що ви готуєте. Але радимо зайвий раз не відкривати духовку в процесі приготування обіду або вечері. Справа в тому, що коли ви відкриваєте духовку, занадто багато тепла виходить назовні. В результаті щось десь може не просмажиться рівномірно, а сам процес приготування займе більше часу.

Одного разу буде цілком достатньо, щоб проконтролювати процес і перевернути деко, форму або інгредієнти страви, якщо це необхідно.
5. Зберігайте продукти на холодильнику

Якщо це про вас, то позбавляйтеся від цієї звички. Холодильник в процесі своєї роботи випускає тепло, яке піднімається вгору. Тому всі продукти, які знаходяться на холодильнику — в зоні ризику. Вони набагато швидше зіпсуються від такого зберігання.

Якщо ви хочете, щоб хліб, печиво та інші вуглеводи зберігалися довше, то помістіть їх у темне прохолодне місце.
6. Мити овочі, фрукти і ягоди, повернувшись додому

Якщо ви помили овоч, фрукт або ягоди, то будьте готові їх відразу з'їсти. В іншому випадку просто покладіть плоди в холодильник до кращих часів. Коли ви миєте фрукти, овочі і ягоди, а потім кладете їх в холодильник, це не найкращим чином позначається на їх свіжості і якості. Плоди починають гнити набагато швидше. В результаті вам доведеться викинути і відмовити собі в перекус.

Якщо за вдачею ви дуже педантичні, то радимо плоди протерти паперовим рушником, перш ніж прибирати їх в холодильник.