Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Манти з сиром

Манти готують з прісного тіста, не застосовуючи дріжджі, яким і обліплюють начинку. В рецепті "манти з сиром" у вигляді начинки буде, природно сир. Це чудове блюдо прийшло до нас з Китаю, де манти називають баоцзи (baozi), що означає «завертыши» в перекладі з китайського (Це назвою пішло від китайського слова бао (bao) – або на нашому мовою «загортати»). 

Інгредієнти для приготування мант з сиром:

 1. Вода – за необхідності
 2. Борошно пшеничне в/с – 100 грам
 3. Сир (будь-якої жирності) – 170-200 г
 4. Яйце куряче – 1 штука
 5. Рослинна олія – 5 грам
 6. Ванілін – 0,01 г
 7. Цукор – 20 грам
 8. Сметана (будь-якої жирності) – 50 грам
 9. Сіль – 3 грам

Інвентар  для приготування мант з сиром:

 1. Миска для тесту
 2. Сито
 3. Ножа
 4. Миска для сиру
 5. М'ясорубка, блендер або кухонний комбайн
 6. Дошка для розкачування тіста
 7. Дерев'яна качалка для тіста
 8. Пароварка або середня каструля з друшляком/ситом
 9. Ложка з отворами, для діставання мант
 10. Сервірувальне велике блюдо
 11. Плита

Приготування мант з сиром.

Крок 1: готуємо тісто

готуємо тісто

Спочатку слід приготувати тісто для мант, це зовсім не складно, як може здатися спочатку, так би мовити на перший погляд. Візьміть містку миску, засипте туди просіяні 100 грамів борошна пшеничного, додайте води і добре все замішайте. Я ось так однозначно не можу сказати, скільки в підсумку Вам води буде потрібно, все буде залежати від Ваших особистих переваг і самого вміння. Просто в процесі замісу слід трохи підлити води, але тут потрібно уважно стежити, щоб тісто було досить круто замішано. Мало не забула – в обов'язковому порядку підсолити трохи тісто під час самого замісу, щоб сіль  максимально рівномірно розподілилася по всьому тесту і в підсумку манти не були прісними. Тому що прісні манти нікому не сподобаються.

Для того, щоб ваше тісто  ка слід "нива", його потрібно викласти покласти в миску, накрити зверху рушником і поставити на 1 год в якесь тепле місце.


Крок 2: готуємо начинку для мант

готуємо начинку для мант

Поки тісто підходить і настоюється, займемося ми мабуть приготуванням начинки для мант. Як вже відомо – це буде сир. Беремо 170-200 грам свіжого сиру і висипаємо його в окрему миску. Потім беремо яйце куряче, акуратно розбиваємо його за допомогою ножа, але так щоб жоден шматочок зі шкаралупи не потрапив в сир. Коли ви додасте в сир яйце, відразу ж всипте трохи ваніліну, зовсім трохи цукру і пропустіть  через м'ясорубку все це, можна для цього використовувати і блендер, кухонний комбайн. Щоб ви не вибрали, головне, щоб Ви добре перемішали всі вище перераховані компоненти в еластичну однорідну масу. В результаті сир повинен стане м'яким і досить пластичним, без будь-яких грудочок.


Крок 3: розкачуємо тісто

розкачуємо тісто

Поки ми займалися начинкою тісто повинно було вже підійти, тепер його слід  розкачати на дошці для тесту за допомогою качалки. Я люблю розкачувати тісто так, щоб воно було у мене тонким. Це я роблю для того, щоб самі манти у мене не вийшли цілком і повністю приготовлені з одного тіста. І взагалі, краще зліпити якомога більше мант.

З вже розкатаного тіста нарізаємо за допомогою гострого ножа або спеціального ножі для піци квадрати не великі, десь за розмірами вони повинні бути 10×10 — 15×15 див.


Крок 4: ліпимо манти з начинкою

 ліпимо манти з начинкою

Коли тісто у нас порізане на квадратики, ми можемо приступити до процесу накладання начинки. Отже, в кожний квадрат за допомогою ложки викладаємо 1 столову ложку сирної маси і далі як слід защепляем кінці мант. Я роблю це так: кожен край шматочка тіста підтягую один до одного, легким рухом з'єдную і трохи притискаю. В принципі ви можете експериментувати і в місці з'єднання сторін виконати гребінці, хвилі і подібні фігурки. Це дуже прикрасить манти.


Крок 5: варимо манти

варимо манти

Варити манти можна кількома способами. Перший спосіб, найлегший, це зварити їх у пароварці. Для цього наливаємо у пароварку необхідну кількість води у спеціальне відділення, а на верхні яруси викладаємо готові манти. Ставимо таймер на 25-30 хвилин і чекаємо поки пароварка все інше зробить сама, без нашої участі. Другий спосіб говорить про те, щоб зварити манти сирні в каструлі звичайної на пару. Для цього вам варто взяти середню за розмірами каструлю, налити туди води. Потім взяти сито або друшляк, закинути туди манти і встановити в каструлю. Тут головне, щоб дно сита або друшляка не знаходилося у воді. Потім дочекатися поки вода закипить, зменшити вогонь і варити манти таким чином в  протягом 30 – 40 хвилин. 


Крок 6: подаємо манти з сиром

 подаємо манти з сиром

Коли манти зваряться, їх слід помістити у велику сервірувальне блюдо і відразу ж, ще гарячими, подавати на стіл разом зі сметаною.

Приємного апетиту!


Поради:

- такі сирні манти ви можете робити не тільки з одним сиром, але і додати в сир свіжі фрукти, які слід заздалегідь дрібно порізати. 

- у зимовий час року, коли фрукти дуже дорогі - їх ви можете замінити родзинками, горіхами або курагою.

- також при ліпленні мант - усередину кожної можна покласти невеликий шматочок замороженого вершкового масла. При варінні він розтане і вийде не манти, а суцільне смакота.