Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як правильно готувати суфле?
Суфле - страва досить примхлива і ніжне, хоча готувати його не складно. Будь-суфле - солодке, овочеве або м'ясне готується з протертою основи і збитих білків. В залежності від складу воно може бути основною стравою, десертом або подаватися як гаряча закуска.
Основа для суфле готується заздалегідь. Це може бути фруктове або овочеве пюре в чистому вигляді або з додаванням невеликих шматочків овочів, м'яса, риби, фруктів. В якості добавок використовується тертий сир, дрібно нарізана зелень, морепродукти. Якщо основа зберігається в холодильнику, то перед приготуванням суфле її потрібно нагріти до кімнатної температури.


Обсяг та пухку консистенцію суфле додають збиті білки. Мабуть, збивання білків це самий відповідальний момент в приготуванні, від того наскільки добре вони збиті залежить кінцевий результат. Є кілька правил, дотримання яких буде гарантією вдало приготованого суфле. Білки повинні бути охолодженими - тоді вони краще збиваються. Жовток і білок ретельно розділяються, збивати білки треба перед додаванням до основного продукту. Особливу увагу приділіть посуді. Вона повинна бути ідеально чистою, сухою і знежиреною - тільки тоді білки добре взобьются.


Додати білки в основну суміш потрібно дуже акуратно і обережно. Краще робити це в кілька прийомів. Після першої порції суміш стане легкою, ввести решту білок буде простіше і консистенція страви не зіпсується. Перемішувати треба дуже обережно, плавно, зверху вниз, дерев'яною або пластмасовою лопаткою.


Для запікання суфле найкраще підходять форми з високими вертикальними стінками. Форма змащується маслом, посипається сухарями (за бажанням). Викладати суфле треба обережно, щоб збиті білки не опало. Форма відразу ж ставиться в духовку. Температура запікання залежить від обсягу суфле. Якщо готується воно в порційних формочках, то температура від 200 до 220 градусів. Для великих формочок температура трохи нижче - від 180 до 190 градусів. Час приготування - 15 - 20 хвилин, духовку бажано не відкривати. Перевірити готовність можна зубочисткою, проколоти суфле в серединці, якщо готовий, то зубочистка буде виходити сухою.