Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Які продукти харчування отримують із сої?
Китайці шанують сою і називають її Великий Боб. Незважаючи на плітки щодо цього продукту, треба віддати йому належне. У кулінарії існує окреме соєве напрямок, чого удостоїлися далеко не всі харчові продукти.


Багато провідні дієтологи дотримуються думки, що соя корисна всім без винятку і просто необхідний в раціоні кожної людини. Вони вважають, що сою корисно вживати при серцево-судинних захворюваннях, хворобах шлунку і кишечника, цукровому діабеті, алергії і багатьох інших хворобах.

Промисловість випускає цілий ряд продуктів на основі сої. Серед них, соєве молоко, що представляє собою пюре з соєвих бобів, що зовні нагадує звичайне коров'яче молоко, але відрізняється за смаком. Соєве молоко випускають також у вигляді сухого порошку. Високобілкова соєве борошно зовні схожа з пшеничного борошном, з неї випікають кондитерські вироби або хліб.

Соєве масло отримують шляхом пресування, воно має тривалий термін зберігання, при цьому не змінює смакових якостей. Його додають в салати і рибні страви.

Із соєвого борошна роблять, так зване соєве м'ясо, яке продають у вигляді сухих напівфабрикатів і готують відповідно до інструкції на упаковці. Воно популярне у вегетаріанців, на смак нагадує м'ясо і містить 54% білка.

Соєвий сир або соєвий сир тофу вживають смаженим, маринованим, копченим, а також у натуральному вигляді. Продукт добре засвоюється організмом.

Соя не може повністю замінити м'ясо в раціоні, але може внести в нього різноманітність.