Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Чим корисний китайський чай?
Давня китайська цивілізація подарувала людству багато всяких відкриттів, в тому числі і чай. Терпкий і ароматний напій не тільки вгамовує спрагу, він є культурною складовою цього народу. З чаєм пов'язано багато китайських міфів, легенд і звичаїв, відображених у китайському національному фольклорі.


У сімнадцятому столітті китайський чай вперше був завезений до Росії, і використовувався як лікувальний засіб. І це цілком справедливо, тому що китайський чай дійсно володіє цілющими властивостями. Напій довголіття, як його ще називають, містяться вітаміни і мінерали, нікотинова кислота, а також танін, що діє як розширювач судин. Завдяки вмісту фенолів, вживання чаю сприяє виведенню з організму радіоактивних речовин. Крім того, чай використовують як потогінний засіб і стимулятор діяльності нирок.

У кожного сорти китайського чаю свої відмітні особливості. Зелений чай корисний тим, що знижує рівень цукру в крові і має антибактеріальну дію. Для зміцнення шлунку підійде червоний чай. Очистити організм допоможе чай У-лун.

В китайській традиції вибирати чай прийнято відповідно до пори року. Навесні китайці віддають перевагу запашним духмяним чаїв, влітку п'ють свіжий зелений, а взимку - червоний чай, зігріваючий і підвищує жар у тілі.

На основі чаю відомі багато кулінарні рецепти. Наприклад, чайний лікер. Для його приготування заварюють чай і виливають його в горілку, додають ваніль, корицю і настоюють до ранку. Після цього напій проціджують, додають цукровий сироп, дають настоятися ще. Чайний лікер - смачний і корисний напій.