Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Що таке Панна котта і як її готують?
Панна котта - національний італійський десерт у вигляді легкого вершкового желе, перекладається як "варені вершки". Панна котту можна приготувати за кілька днів до свята. Її кремовий смак добре поєднується з зацукрованою цедрою, фруктами або фруктовим соусом.

Інгредієнти на 4-6 порцій:

1) жирні вершки - 500 г
2) ваніль - 1 стручок
3) цукор - 50 г
4) желатин - 2 листочка
5) карамельний сироп або свіжі ягоди


Приготування. Покладіть листочки желатину у воду для набухання. Налийте вершки в каструлю. Розкрийте стручок ванілі, вийміть вміст і покладіть в вершки разом зі стручком. Додайте цукор, поставте на вогонь. Закип'ятіть, варити на мінімальному вогні 15 хвилин.

Зніміть каструлю з вогню, вийміть стручок ванілі. Покладіть желатин в каструлю з вершками і розчиніть, помішуючи. Вершки розкладіть в 4-6 невеликих формочок і поставте на 3-4 години в холодильник. Перед подачею на стіл форму переверніть, желе покладіть на тарілку. Полийте карамельним сиропом і прикрасьте свіжими ягодами.

Можна використовувати мелену, але натуральну ваніль (з чорними цятками), а не штучний ванілін. Желатин в листочках можна замінити гранульованим желатином. Можна взяти німецький готовий карамельний сироп "Schwartau". Якщо желе здається пріснуватим, перед заморожуванням у вершки додайте трохи Марсали (кріпленого десертного вина).

Приємного апетиту!