Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Які є поради з приготування майонезу?
Емульсія з рослинного масла, яєчних жовтків і лимонного соку або оцту, звана майонезом, є одним із класичних французьких соусів.


Як приготувати

На кожен яєчний жовток візьміть 1 ст. л. лимонного соку, 1/2 ч. л. солі і півчашки рослинного масла. Віночком або в кухонному комбайні збийте яєчні жовтки, лимонний сік і сіль.
Не перестаючи збивати, додайте в суміш рослинне масло - спочатку по краплі, потім тонкою цівкою - до утворення однорідної густої маси.

Як приготувати дуже густий майонез

Збийте лимонний сік з яєчним жовтком і поставте в морозильник за 8 годин до приготування майонезу. Розморозьте в холодильнику, потім доведіть до кімнатної температури, перш ніж використовувати. Заморожування згущує жовтки, полегшуючи приготування густого майонезу. Можна також додати в жовтки сіль.

Як домогтися утворення емульсії

Всі інгредієнти повинні бути кімнатної температури. Крім того, потрібно включити один порошкоподібний продукт, наприклад мелений червоний перець або порошок гірчиці. Обов'язково починайте додавати масло по краплі, а потім вливайте тонкою цівкою.

Як приготувати майонез, який не розшаровується

Використовуйте рафінована рослинна олія кукурудзяна, оливкова або арахісове. Рафіновані олії, такі як оливкова олія холодного віджиму, зазвичай розшаровуються через 1-2 дні.