Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Суп з мідій

Суп з мідій – це не просто страва, а справжня райська насолода! Готується такий суп дуже просто. Головне, щоб під рукою були якісні, свіжі мідії. Не варто навіть розхвалювати це блюдо, так як ви самі переконаєтеся в його вишуканості і неповторності, коли відчуєте витає в повітрі аромат.

Інгредієнти для приготування супу з мідій:

 1. Мідії в панцирі свіжі - 2 кілограми
 2. Свіжа Зелень кропу - великий пучок
 3. Лимон середнього розміру - 1 штука
 4. Часник середнього розміру - 3-4 зубчики
 5. Олія оливкова - за смаком

Інвентар:

 1. Каструля з товстим дном або казан на 4 літри
 2. Кришка від каструлі або казана
 3. Глибока каструля
 4. Блюдце - 2 штуки
 5. Обробна дошка
 6. Ніж
 7. Дерев'яна лопатка
 8. Плита
 9. Глибока піала
 10. Середня каструля
 11. Кухонні прихватки
 12. Глибокі тарілки для подачі
 13. Плоскі тарілки для подачі
 14. Кухонні ложка
 15. Черпак

Приготування супу з мідій:

Крок 1: готуємо мідії.

промиваємо мідії під проточною водою
Мідії викладаємо в глибоку миску і ретельно промиваємо під проточною водою. Зливаємо воду і на час відкладаємо в сторону.

Крок 2: готуємо часник.

подрібнюємо часник
За допомогою ножа очищаємо часник від лушпиння і злегка промиваємо під проточною водою. Викладаємо зубчики на обробну дошку і дрібно рубаємо. Подрібнений компонент перекладаємо у вільний блюдце.

Крок 3: готуємо кріп.

подрібнюємо кріп
Кріп промиваємо під проточною водою, отряхиваем над раковиною від зайвої рідини і викладаємо на обробну дошку. Ділимо пучок зелені на дві половини і одну з них на час відкладаємо в сторону. Другу частину дрібно рубаємо ножем і перекладаємо в глибоку піалу.

Крок 4: готуємо лимон.

розрізаємо лимон на дві частини
Промиваємо лимон під проточною водою і викладаємо на обробну дошку. З допомогою ножа розрізаємо цитрус на дві половинки і перекладаємо їх у чисте блюдце.

Крок 5: готуємо суп з мідій.

обсмажуємо подрібнений часник
У велику каструлю або казан виливаємо оливкову олію, так щоб вона повністю покрила дно. Ставимо ємність на середній вогонь. Коли масло добре розігріється, прикручуємо конфорку і викладаємо в каструлю подрібнений часник. Час від часу помішуючи все дерев'яною лопаткою, обсмажуємо компонент до карамельного кольору. Після цього викладаємо в ємність дрібно рубаний кріп і все добре перемішуємо.
викладаємо мідії в каструлю
Тепер поміщаємо в ємність мідії, посипаємо зверху залишилися гілочками кропу і накриваємо все кришкою. Готуємо мідії 20 хвилин. За цей час черепашки розкриються і морепродукти пустять сік. Власне, ця рідина і буде нашим своєрідним супом. Після цього відкриваємо кришку і видавлюємо в каструлю сік з двох половинок лимона. А тепер нам необхідно відокремити суп від мідій. Для цього не до кінця закрити ємність кришкою і, притримуючи всі кухонними прихватками, перелити рідину в середню каструлю. Все, суп з мідій готовий!

Крок 6: подаємо суп з мідій.

виливаємо суп у тарілку
У такому вигляді подаємо суп з мідій до обіднього столу. Вже в присутності гостей розливаємо рідина з допомогою черпака по глибоких тарілках.
викладаємо в тарілку мідії
На плоскі тарілки з допомогою кухонного ложки викладаємо мідії в мушлі. Щоб спробувати це неповторне блюдо, повторюємо послідовність таких дій: чистими руками відриваємо частина черепашки і відкладаємо її в сторону (воно нам не знадобиться). Другою частиною разом з мідією набираємо трохи супу і насолоджуємося стравою. Це неземне блюдо, яке підкорить кожного не тільки своїм смаком, але і ароматом.
Приємного вам апетиту!

Поради:

– при подачі страви до обіднього столу можна запропонувати гостям також мокрі гарячі рушники, щоб вони могли витирати руки кожен раз, як відкривають черепашки з мідіями;

– при подачі страви гостям також можна запропонувати келих червоного сухого вина і запечені на грилі овочі;

– для приготування супу необхідно використовувати тільки свіжі мідії. Увага: без води такі морепродукти можуть прожити ще три доби. У зв'язку з цим їх можна заздалегідь придбати і навіть везти з іншого місця.