Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Заготовки » Сушка » Сушені білі гриби

Сушені білі гриби

Білий гриб - цар грибів, мало хто з цим посперечається. Адже його унікальний смак і корисні поживні властивості практично нікого не залишають байдужими. І при правильному приготуванні, білий гриб може вважатися навіть делікатесом. Сьогодні ми розглянемо найкращий спосіб зберігання боровиків, а точніше - як правильно сушити білі гриби так, щоб порадувати своїх рідних і близьких смачними і корисними стравами холодною зимою!

Інгредієнти для приготування сушених білих грибів:

  1. Свіжі білі гриби - 2 кг

Інвентар:

  1. Товсті нитки (волосінь)
  2. Ножа
  3. Обробна дошка
  4. Марля
  5. Полотняні мішечки (скляні банки з кришками)
  6. Плита
  7. Духовка
  8. Деко або решітку
  9. Пергамент для випічки

Приготування сушених білих грибів.

Крок 1: Готуємо гриби до сушіння.

Перебираємо і гриби чистимо

Отже, нам необхідно гарненько оцінити те, що маємо в результаті походу в ліс. Для сушіння нам потрібні тільки міцні та молоді грибочки зі світлим забарвленням капелюшка, без ознак червоточини. Щоб почистити гриби перед сушкою, потрібно зішкребти з них налиплий мох, хвою і інше сміття за допомогою гострого ножа.

Мити гриби не слід! Інакше гриби при сушіння потемніють, а сохнути будуть значно повільніше.


Крок 2: Розрізаємо і відбираємо гриби.

Ріжемо гриби

Підготовлені боровики кладемо на обробну дошку і зрізаємо у кожного гриба саму нижню частину ніжки. Якщо гриби не великі (до 4-5 сантиметрів заввишки), можна сушити їх цілком, якщо ж боровичка дуже міцні й великі, то ріжте їх пластинами завтовшки 1-1.5 сантиметра, разом з ніжкою.

На цьому етапі потрібно знову відібрати гриби, адже часто буває так, що з вигляду гриб міцний і чистий, а ось капелюшок всередині вся поїдена. В такому випадку, якщо ніжка чиста, сушіть тільки її.


Крок 3: Сушимо гриби різними способами.

Спосіб 1: На свіжому повітрі.

Якщо на дворі стоять сонячні і теплі літні днинки, то гріх цим не скористатися. У такому разі нанизаем підготовлені грибочки на щільну товсту нитку або волосінь і вішаємо на добре освітленому теплому місці. Щоб боровики не були зіпсовані комахами, яких влітку дуже багато, накриємо гриби марлею.

Сушать гриби таким способом тільки вдень, на ніч же їх прибирають в будинок. На сушіння грибів таким способом піде близько 2 тижнів.

Спосіб 2: В духовці.

Сушимо білі гриби в духовці

Якщо фрукти і овочі сушать у духовці, то чому не зробити те ж саме і з грибами? Устеляємо деко пергаментом для випічки, а поверх нього викладаємо підготовлені боровики, в один шар.

Сушити гриби будемо в 2 прийоми. Спочатку нагріваємо духовку до 50 градусів, прибираємо територію деко з грибами, трохи відкриваємо дверцята духовки, і сушимо гриби таким чином 3 години. Потім даємо їм охолонути, і знову прибираємо в духовку, нагріту до 65-70 градусів. Двері духовки так само повинна бути відкрита. Сушимо гриби 2 години, потім знижуємо температуру до 50 градусів, і тримаємо гриби ще 2 години. Даємо час грибам охолонути.


Крок 4: Прибираємо готові сушені гриби на зберігання.

Перевіряємо готовність грибів і прибираємо їх на зберігання

Готовий сушений гриб можна легко розламати - він повинен не кришитися, а бути легким і трохи гнутися. Перевірте результати Вашої праці таким способом. 

Щоб зберегти гриби до зими, складіть їх в щільні полотняні мішечки або ж в стерилізовані скляні банки, а потім накрийте їх кришками. 

Приберіть ємність з сушеними грибами сухе, темне і прохолодне місце.


Крок 5: Використовуємо сушені гриби для подальшого приготування.

Сушені білі гриби - відмінний помічник

Готові сушені білі гриби стануть Вашим помічником в приготуванні супів, других страв, соусів і не тільки!. Найголовніше, що в процесі сушіння вони не втрачають своїх корисних і поживних властивостей, а також смакових якостей.

Приємного апетиту!


Поради:

- Якщо Ви почали сушити білі гриби на вулиці, але погода раптом зіпсувалася, Ви можете досушити їх в духовці, при температурі 50 градусів. Обов'язково приоткрывайте дверцята духовки - це необхідно для постійної циркуляції повітря.

- Інші способи обробки грибів - заморожування, маринування. 

- Сушити гриби можна над плитою, російської печі, а також в компактній електросушарці. Я ж навела два найбільш доступних кожному способу.

- Сушені білі гриби можуть зберігатися роками. Однак періодично перевіряйте їхній стан, якщо гриби засырели і запліснявіли, переберіть їх та підсушіть відібрані.