Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Мочені яблука

Альтернатива джемам, вареньям і компотів – мочені або мариновані фрукти. Із задоволенням представляю вам дуже простий рецепт мочених яблук. Приготувати це блюдо не складе великої праці, так і інгредієнти можна придбати в будь-якому магазині, ринку або просто зірвати в саду. У таких яблуках зберігаються всі без винятку вітаміни. Готуємо мочені яблука!

Інгредієнти для приготування мочених яблук:

 1. Яблука сорт антонівка – 10 кілограм
 2. Лист горобини – 8 гілок від 15 до 20 листочків на кожній, або за смаком
 3. Лист вишні – 8 гілок від 15 до 20 листочків на кожній, або за смаком
 4. Меліса гілка – приблизно 5 штук або за смаком
 5. Материнка гілка – приблизно 5 штук або за смаком
 6. Естрагон – на 10 кілограм 4 гілки
 7. Базилік – на 10 кілограм 5 гілок
 8. М'ята – на 10 кілограм 20 листочків
 9. Аніс – 5 зірочок
 10. Чабер – на 10 кілограм 5 гілок (пряна приправа, що нагадує аромат перцю)
 11. Вода чиста дистильована – 10 літрів
 12. Сіль – 100 грам на 10 літрів води

Інвентар:

 1. Глибока емальована миска
 2. Глибока емальована каструля на 12 -15 літрів – 2 штуки
 3. Миска
 4. Плита
 5. Чайник
 6. Стерильна Марля – 1 метр
 7. Велика плоска тарілка
 8. Трилітрова банка
 9. Тарілка

Приготування мочених яблук.

Крок 1: готуємо яблука і спеції

яблука

Є три види мочіння яблук, просте, кисле і цукрове. Сьогодні ми з вами будемо готувати прості мочені яблука. В першу чергу для мочіння треба вибрати правильний сорт яблук. Найбільше підходять пізні сорти, такі як аніс, тітовка, пепін, антонівка які починають дозрівати в кінці серпня і зріють до кінця січня. Смак у таких яблук кисло солодкий, вони щільні і соковиті. Яблука ретельно промиваємо під проточною водою від зайвих забруднень, прибираємо пошкоджені плоди. Листочки і плодоніжки можна залишити. Перекладаємо в глибоку емальовану миску і даємо стекти зайвої рідини і обсохнути.
Тепер правильна добірка спецій.

листи трав

Беремо листи і гілки горобини, вишні, меліси, материнки, естрагону, базиліка, м'яти, анісу і чабер. Промиваємо під проточною водою, стряхиваем від зайвої рідини і кладемо в миску. На плиту, включену, на сильний рівень ставимо повний чайник води і доводимо її до кипіння. Ошпарюємо окропом всі вищеперелічені гілки рослин, таким чином, позбавляючись від шкідливих мікроорганізмів, зливаємо воду з миски, даємо гілках охолонути, знову стряхиваем з них зайву воду і даємо обсохнути.


Крок 2: варимо розсіл, укладаємо і заливаємо яблука

яблука в розсолі

На плиту, включену, на сильний рівень ставимо глибоку емальовану 12 – 15 літрову каструлю, наповнену 10 літрами чистої дистильованої води, доводимо до кипіння, додаємо 100 грам солі і кип'ятимо приблизно 5 -7 хвилин до повного розчинення солі. Потім даємо розсолу охолонути до кімнатної температури. Поки ми готували розсіл, яблука обсохнули. Беремо ще одну глибоку 12 -15 літрову емальовану каструлю і кладемо на дно за гілки горобини, вишні, меліси, материнки, естрагону, базиліка, м'яти, анісу і чабер. Зверху кладемо шар яблук і на нього знову шар гілок. Таким чином, укладаємо шарами всі яблука, трави і гілки з листочками. Остиглим заливаємо розсолом яблука так, щоб він був вище їх приблизно на 5 пальців руки. Один метр чистої стерильної марлі складаємо удвічі, кладемо поверх яблук, на неї кладемо велику плоску чисту тарілку. Тепер підготуємо гніт, для цього треба що-небудь важке, я любителька чистоти і стерильності, тому беремо чисту трилітрову банку, набираємо в неї звичайну проточну воду і ставимо на тарілку, злегка придавлюючи її вниз, тепер яблука не будуть спливати. У будь-якому випадку у вас залишився розсіл, не виливайте його. Під час мочіння яблука вбирають в себе велику кількість води, тому періодично в каструлю з плодами треба буде підливати залишився розсіл. Дайте яблук відстоятися і повыпускать бульбашки при кімнатній температурі 1 – 2 дня. Потім відстоюємо їх 8 – 10 днів при температурі 15 -10 градусів тепла. І вже після, каструлю з яблуками виносимо на холод в льох або на балкон і наполягаємо протягом 30 – 40 днів періодично підливаючи розсіл і стежачи за тим, щоб він завжди був вище яблук хоча б на 5 пальців руки. Поки не закінчиться процес бродіння, температура в приміщенні повинна бути від 0 до -1 градуса.

яблука в банках

Готові яблука можна залишити в каструлі або укласти в менші чисті ємності, залити розсолом і зберігати в холодильнику, в льосі або прохолодному, добре провітрюваному місці.


Крок 3: подаємо мочені яблука

мочені яблука на тарілці

Мочені яблука подаються на тарілці як окрему страву або як гарнір до м'ясних страв. Дуже часто мочені яблука використовують як посудину для запікання різних видів м'ясного фаршу. Смак у таких яблук кисло солодкий, запаморочливий аромат. Сподіваюся, вам сподобаються мочені яблучка, приготовані за цим рецептом.

Приємного апетиту!


Поради:

− Якщо ви хочете законсервувати мочені яблука, через 40 днів злийте і прокип'ятіть розсіл, покладіть яблука разом з гілками в стерилізовані банки, залити прокип'яченим гарячим розсолом і закрийте стерилізованими металевими кришками з допомогою ключа для консервації. Банки з яблуками переверніть догори дном і дайте охолонути під вовняною ковдрою протягом 1 – 2 днів.

− Якщо ви вирішили мочити яблука в трилітрових банках, не забувайте постійно доливати розсіл, так як яблука будуть постійно його вбирати. Після того як розсіл перестане падати, на поверхню банок укладіть шар стерильної марлі і закрийте чистими ошпареними окропом пластмасовими кришками. Закриті банки винесіть на холод, в льох або поставте в холодильник.

− Якщо ви хочете, приготувати мочені яблука в цукровій заливці, вам знадобиться цукрова вода. На 10 кілограм яблук: вода чиста дистильована – 10 літрів, цукор – 400 грам або 300 грам меду, сіль 75 грам. Кип'ятити протягом 30 хвилин, остудити і залити яблука укладені шарами з листям і травами. Далі дотримуйтеся наведеного вище рецептом Такі яблука будуть готові протягом 4 – 6 тижнів.

− Якщо ви хочете, приготувати мочені яблука в солоній заливці вам знадобляться: чиста дистильована вода - 10 літрів, борошно ражаная 250 грам, сіль 75 грам. Прокип'ятити інгредієнти протягом 15 – 20 хвилин та через сито, влити охолоджений розсіл в каструлю з яблуками. Якщо ви не противник борошняного осаду, поверх яблук насипте шар житнього борошна в 2 – 3 сантиметри, накрийте стерильною марлею і придавіть гнітом. Далі дотримуйтеся наведеного вище рецептом. Такі яблука будуть готові через 1,5 – 2 місяці.

− Крім всіх перерахованих вище спецій, трав і рослин можна додавати для більшого хрускоту яблук дубове листя. Для гостроти червоний і чорний перець для аромату корицю. А якщо ви робите солодкі яблука на 10 кілограм плодів можна додати 1 паличку ванілі.

− Періодично переглядайте яблука, щоб вони не покрилися цвіллю, якщо таке сталося, акуратно зніміть цвіль і пінку. Злити розсіл, перекипятите і дайте охолонути. Каструлю промийте, обдайте окропом, знову покладіть в неї яблука з гілками і залийте розсолом розсолом. На поверхню яблук укладіть новий шматок стерильної марлі і придавіть гнітом.