Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Їмо червоне м'ясо усвідомлено: корисні поради

Їмо червоне м'ясо усвідомлено: корисні поради

Вважається, що червоне м'ясо багате білком тваринного походження і іншими корисними речовинами. У новому огляді розповідаємо більше цікавої інформації про цей продукт.
Червоне м'ясо традиційно залишається предметом запеклих суперечок між вегетаріанцями і м'ясоїдами. Одні кажуть, що цей продукт украй шкідливий для здоров'я, погано перетравлюється і може спровокувати виникнення цілого ряду захворювань. Інші ж, навпаки, вважають, що червоне м'ясо корисно і без нього раціон здорової людини не може бути повний.

Рацію і ті й інші. Червоне м'ясо дійсно корисно: це цінне джерело тваринного білка та інших корисних речовин. Однак цей продукт треба вживати в міру, так як зловживання ним і правда загрожує певними проблемами зі здоров'ям.

У сьогоднішньому огляді ми вирішили докладніше вивчити червоне м'ясо. Ділимося з вами цікавими фактами і разом вчимося їсти червоне м'ясо усвідомлено і з користю для здоров'я.
1. Пам'ятайте про користь і шкоду

Спершу розповімо про основні переваги і недоліки червоного м'яса, які допоможуть вам зробити вибір на користь його вживання або відказа від нього.

Червоне м'ясо — це цінне джерело білка тваринного походження. Він необхідний для росту і нормального розвитку організму людини. У 100 грамах червоного м'яса близько 25 грамів білка, що становить половину добової норми. Саме тваринний білок заряджає енергією і бадьорістю. А ще в м'ясі є вітаміни групи В, цинк і залізо.

Але слід знати міру, вживаючи в їжу цей продукт. Помірність — це запорука здоров'я. Якщо ви будете їсти занадто багато червоного м'яса, то узможны проблеми з серцем, судинами розвиток онкологічних захворювань, набір зайвої ваги. А тривалість життя тих, хто зловживає цим продуктом, скорочується на 8-10%.

2. Червоне м'ясо буває різним

Що ж відноситься до червоного м'яса? Найпопулярніше червоне м'ясо — це яловичина і свинина. Їх варять, смажать, запікають, готують на грилі. З яловичини і свинини виходить велика кількість різних смачних і цікавих страв.

До червоного м'яса також відноситься оленина, ягнятина, козяче м'ясо, а також м'ясо буйвола, бізона і страуса. Ось такі екзотичні варіанти.
3. Розмір має значення

У випадку з м'ясом цей крилатий вислів, як ніколи, актуально. Розмір порції червоного м'яса дійсно дуже важливий і має значення. Лікарі і дієтологи радять не перевищувати норму в 3-4 унції — це приблизно 90-120 грамів червоного м'яса за прийом їжі.

В середньому ж, рекомендована норма червоного м'яса в тиждень для дорослої людини становить 500 грамів. Якщо ви її не перевищуєте, то можете не турбуватися.

4. Влаштовуйте дні без м'яса

У знаменитого Пола Маккартні навіть є пісня з такої нагоди. Вона називається Meat Free Monday, що в перекладі з англійської мови означає "Понеділок без м'яса". Музикант разом зі своєю сім'єю навіть запустив некомерційну акцію з однойменною назвою.

На його думку, навіть один день в тиждень, протягом якого ви відмовляєтеся від вживання м'яса, зможе поліпшити не тільки ваше здоров'я, але і навколишнє середовище — за рахунок скорочення витрат, які відчуває на собі природа в процесі виробництва людиною червоного м'яса. Хороша ініціатива, яку варто взяти на озброєння!
5. Вибирайте правильно червоне м'ясо

Червоне м'ясо буває різне. Дієтологи сходяться на думці, що саме корисне червоне м'ясо для здоров'я людини — це органічна пісна яловичина. Худоба при цьому знаходиться на вільному вигулі. Фермери, які продають таке м'ясо, мають всі необхідні сертифікати і роблять свій продукт у відповідності з жорсткими нормами і правилами.

Ще одна порада: купуючи червоне м'ясо (будь-який вид), просіть м'ясника зважити вам тонкий край або вирізку. Ці частини, як правило, самі пісні і в них міститься менше всього жирів.

Яків Любоведский, експерт професійного екоруху "Дослідне поле" і член правління Спілки органічного землеробства, радить: "У продавців м'яса запитаєте, чим вони годують тварин. Якщо відповідь буде — покупними комбікормами, то таке молоко і м'ясо краще не брати, так як більшість з них містять у своєму складі ГМО, антибіотики і гормони росту. Якість ближче до екологічному у тих, хто самостійно заготовляє корми і обходиться без імпортних преміксів".

6. Ігноруйте не найкорисніше червоне м'ясо

А ось шинку краще не купувати. В ній міститься дуже багато жиру і натрію. Що стосується останнімго, то в 100 грамах продукту можна знайти половину добової норми цього елемента. Не самий кращий вибір!

В пісній яловичині ж присутня велика кількість поліненасичених жирних кислот омега-3, які відносяться до категорії корисних жирів, вітамін Е, лінолева кислота. Очевидно, на чию користь, потрібно зробити вибір? Ми вважаємо, що так!