Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Сім корисних продуктів, багатих калієм

Сім корисних продуктів, багатих калієм


Калій — це мікроелемент, без якого не може обійтися наш організм. Він допомагає в роботі серцевого ритму, травлення, передачу нервових імпульсів і скороченні м'язів.

Особливо калій необхідний тим, хто активно займається спортом. Пояснюється це тим, що під час занять велике навантаження припадає на серцево-судинну систему. Калій якраз допомагає врегулювати її роботу. Якщо ж організм при великих фізичних навантаженнях не буде отримувати необхідну кількість калію, то можна довести себе до неврозів, серцевих проблем і навіть до інсультів.

Щоб забезпечити організм необхідною кількістю калію, перегляньте ваш раціон харчування і додайте в нього кілька продуктів з запропонованого нами списку.


1. Кава в зернах

Улюблений напій має антивіковими та антиоксидантні властивості завдяки високій концентрації поліфенолів. Але на цьому його переваги не закінчуються. Кава в зернах хороший ще й тим, що в 100 грамах продукту міститься 1600 міліграмів калію. Однак справжнім кавоманам варто бути уважними і контролювати його вживання. Адже велика кількість може призвести до виведення заліза, кальцію і калію з організму.


2. Сухофрукти

Калій повинен постійно перебувати в рівновазі з натрієм і магнієм. Це необхідно для повноцінного функціонування серця. Таке гармонійне поєднання ви зможете виявити в сухофруктах. Найбагатшими на калій є курага, інжир, чорнослив і родзинки. Кількість калію в 100 грамах варіюється від обраного вами продукту (від 745 міліграмів до 1880 міліграмів). Правда, варто завжди звертати увагу на кількість вживаних продуктів. Щоденна порція сухофруктів не повинна перевищувати 70 грамів.


3. Шпинат

В 100 грамах листя шпинату міститься 774 міліграмів калію, що може легко забезпечити вашу добову норму. До всього іншого, при регулярному його використанні можна знизити тиск. Тому його радять додавати в щоденний раціон людей з гіпертонією. Крім того, в шпинаті калій гармонійно взаємодіє з магнієм, що регулює роботу серця.


4. Петрушка

Петрушка містить в 100 грамах до 1000 міліграмів калію. Якщо додати трохи петрушки в ваше блюдо, то можна зменшити ризик виникнення гіпертонії, посилити виведення зайвих солей з організму. Завдяки високому вмісту калію, відвар петрушки здатний вивести камені з нирок.


5. Банани

Цей фрукт також багатий калієм. У 100 грамах міститься 358 міліграмів. Це означає, що всього у 3-х плодах міститься необхідна добова норма калію. Саме тому банани часто рекомендують включати в раціон спортсменів. Також дієтологами з США було встановлено, що банани здатні позбавити людину від грипу, гіпертонії і проблем з травленням. Досить непоганий бонус.


6. Ківі

Одним з головних суперників бананів є ківі, адже в 100 грамах цього фрукта міститься 312 міліграмів калію. Цей мінерал допомагає м'язам бути сильними, а значить, стає міцним і серце. Калій необхідний для підтримання водного балансу в організмі: при його нестачі можуть виникати набряки. Крім того, солі калію у співпраці з клітковиною сприяють виведенню з організму холестерину.


7. Гранат

Цей плід містить в собі не тільки велику кількість калію (в 100 грамах міститься близько 259 міліграмів), але і вітамін С, а також поліфеноли, які володіють антиоксидантними властивостями. Регулярне вживання гранатового соку рекомендується при гіпертонії, серцево-судинних захворюваннях, при високому показнику холестерину і навіть для профілактики раку простати. Одна чашка свіжого гранатового соку здатна забезпечити добову норму калію.