Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як готують в Болгарії бринзу?
В кожній країні є свої секрети приготування страв, це стосується і приготування кисло-молочних продуктів. Пропоную рецепт приготування бринзи по-болгарськи.


Для "болгарської" бринзи потрібні молоко, щільна марля, згорнута в не менше ніж п'ять шарів, сіль, вода очищена і спеціальна закваска, іменована ацидин пепсин.

Молока беремо п'ять літрів, звичайно, можна і менше, але в Болгарії не скупляться, готують відразу багато бринзи, тим більше, що зберігати в міцному соляному розчині її можна до п'яти місяців. Молоко доводимо до кипіння і вимикаємо вогонь, в каструлю чотири краплі ацидин пепсину вводимо і накриваємо кришкою. Тепер дуже важливо не чіпати каструлю, вона повинна стояти нерухомо на місці, при цьому її дуже важливо укутати, щоб молоко хололо як можна повільніше.

Як тільки він охолоне - пробуйте на густоту, в ідеалі молоко має загуснути сильно, цю масу треба перекласти в марлю, скрутити і підвісити на ніч, стікає сироватка, в марлі бринза залишається. На ранок кладемо бринзу в марлі під прес, через шість годин знімаємо прес, бринзу з марлі витягаємо і перекладаємо в сольовий розчин, в якому і зберігаємо смачну бринзу болгарську.