Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як використовують м'яту в кулінарії?
М'яту широко використовують в кулінарії всього світу, це одна з найбільш поширених і популярних прянощів. Сушені і свіжі листя м'яти додають і в десерти, і в м'ясні страви, і в випічку. Мабуть, такий універсальністю можуть «похвалитися» небагато пряні рослини.
В кулінарії використовуються свіжі і сушені листочки м'яти і квіткові бутони. Найчастіше сушена м'ята продається у вигляді порошку, але якщо ви заготовлює м'яту самостійно, то бажано залишити листочки цілими - так краще зберігається аромат м'яти. Подрібнити можна безпосередньо перед додаванням.


Свіжі листочки м'яти додають у бутерброди і літні овочеві, фруктові салати і як пряність, і для прикраси. Морозиво, різні десерти, коктейлі часто подаються з листочком або гілочкою свіжої м'яти. Це прекрасна смакова добавка до овочевих супів, в деяких національних кухнях м'ята неодмінний інгредієнт молочних супів. У свіжому вигляді м'яту часто додають до пікантним м'ясних страв, особливо з баранини, риби, птиці. Свіжа м'ята застосовується для консервування томатів, додається до моченим яблук, квашеній капусті.


Але найбільше застосування в кулінарії отримала сушена м'ята. У багатьох рецептах приготування домашніх ковбас, фаршів з різного виду м'яса, паштетів - особливо з печінки згадується сушена м'ята. Вона допомагає поліпшити смак готового блюда, а в деяких випадках приглушити специфічний аромат якого - небудь напівфабрикату. М'ятний соус прекрасно підійде до будь-якої м'ясної страви або страви з птиці.
Пироги і пиріжки, коржики, пряники - у випічці м'ята не менш популярна. Її додають для ароматизації тіста, в деяких країнах роблять м'ятний відвар, на якому тісто замішують.


З незапам'ятних часів і по сьогоднішній день м'ята незамінний інгредієнт в приготуванні безалкогольних напоїв. Особливо популярний чай з м'ятою, який не тільки дуже смачний і ароматний, але і дуже корисний. Додають м'яту в кваси і морси, компоти, киселі, крюшони, сиропи. Але для приготування напоїв не всі види м'яти підходять. Перцева м'ята надає напоїв легку гірчинку, особливо це проявляється при нагріванні і якщо м'ятний чай довго наполягати. Інші види м'яти явною гіркоти не мають.