Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Сьомга малосольна

Яким способом не приготуй сьомгу - завжди буде смачно: запікайте, смажте, варіть суп або просто посоліть. Навіть якщо вам не подобається малосольна риба з магазину - це ще нічого не значить, сьомга в нарізці у вакуумній упаковці і домашня сьомга малосольна - це небо і земля, на смак домашньої риби незабутній.

Інгредієнти для приготування малосольною сьомги:

  1. Філе сьомги - 1 кг
  2. Сіль - 2 ст.ложки
  3. Цукор - 1 ст.ложка
  4. Перець чорний мелений - 1/4 ч. ложки
  5. Кріп свіжий - 5-6 гілочок

Інвентар:

  1. Дошка разедлочная
  2. Ніж
  3. Контейнер харчової
  4. Чайна Ложка
  5. Ложка столова

Приготування малосольною сьомги:

Крок 1: Готуємо сьомгу.

філе

Процес добування філе з цілої тушки риби тривалий і має масу нюансів, простіше відразу купити в магазині філе. Зазвичай його продають з шкірою, але нам вона не потрібна - тільки м'ясо і все. Якщо посолити з шкірою - потім все одно доведеться її видаляти, бруднити руки... Простіше зробити це один раз.

Обов'язково видаліть з філе всі дрібні кісточки, інакше вони будуть заважати при нарізці. Є два способи засолювання сьомги - цілим шматком або тонкими шматочками. У кожного способу є свої переваги і недоліки.

Сиру рибу складно нарізати тонкими шматочками, після засолювання вона плотнеет. Тому якщо вам потрібна гарна нарізка краще солити цілим шматком. Є ще один важливий момент - нарізана риба солиться швидше, за пару годин, а за ніч просолюється вже грунтовно. Отже, якщо вам не важлива зовнішня красивість і хочеться швидше - соліть нарізаними шматочками, якщо риба планується на святковий стіл - соліть цілим шматком.

Крок 2: Готуємо малосольну сьомгу.

солимо сьомгу

В класичному рецепті малосольною сьомги передбачено вказану кількість солі, цукру і перцю. Кріп не обов'язковий, але він дуже добре підкреслює смак риби. Кріп можна дрібно нарізати або покласти цілими гілочками (після того, як вони виконають свою роботу їх можна буде прибрати).

Отже, рибу солимо з усіх боків, додаємо кріп і укладаємо в добре закривається контейнер (або в будь-яку підходящу ємність, яку можна щільно закрити) або загортаємо у фольгу. Ставимо в холодильник.

Готова сьомга малосольна повинна не тільки придбати солоний смак, а ущільнитися і стати більш червоним, нарізана маленькими шматочками риба буде готова вже через кілька годин, але краще залишити на ніч, щоб напевно. Цілий шматок філе буде солитись цілу добу, не менше.

Крок 3: Подаємо малосольну сьомгу.

готова сьомга малосольна

Готову малосольну сьомгу можна використовувати різними способами: подавати нарізаною, покласти на бутерброд, приготувати суші, подати з млинцями - вибирайте самі, в будь-якому разі буде дуже смачно.

Приємного апетиту!

Поради:

– При засолюванні можна додавати інші інгредієнти - дрібно нарізані маслини, оливкова олія, тонко нарізаний лимон. Спробуйте, експериментувати зі смаком завжди цікаво. З лимоном тільки обережно, його потрібно зовсім небагато, від лимонної кислоти риба світліє.

– Перший раз спробуйте приготувати малосольну сьомгу з класичними пропорціями солі-цукру-перцю, а потім можете підібрати відповідні саме вам, трохи змінюючи кількість солі, цукру краще не додавати більше.