Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » П'ять причин почати негайно пити зелений чай

П'ять причин почати негайно пити зелений чай

Зелений чай по праву вважається найкориснішим напоєм. У чому ж полягає його цілюща сила, читайте в новому огляді.
Зелений чай по праву вважається найкориснішим напоєм. Це джерело вітамінів, мінералів і інших незамінних речовин.

Вплив зеленого чаю на організм людини надзвичайно широко. Наукові дослідження доводять, що зелений чай зміцнює імунітет, чудово освіжає і бадьорить, піднімає настрій. І на цьому його достоїнства не закінчуються.

Сьогодні ми вирішили нагадати вам, чому зелений чай так популярний і в чому ж полягають його корисні властивості.
1. Зелений чай має омолоджуючий ефект

Щодня наш організм бореться з зовнішніми факторами, які не найкращим чином впливають на наше здоров'я. Це і погана екологія, і хронічна втома, і скажений ритм життя. Зовсім не дивно, що ресурси не є безмежними. Клітини старіють, а зовнішній вигляд перестає бути квітучим і життєрадісним.

Щоб дати відсіч зовнішніх подразників, необхідно регулярно пити зелений чай. Подивіться на японців. Це їх улюблений напій, і виглядають вони дійсно чудово. А вся справа в тому, що в зеленому чаї містяться антиоксиданти та цінні природні речовини, наприклад, епігаллокатехін галлат. Він нейтралізує шкідливу діяльність вільних радикалів, які провокують старіння клітин і підривають захисні сили організму.
2. Зелений чай заспокоює нервову систему

Втомилися відчувати постійний стрес? Чашка зеленого чаю врятує вас. Цей напій самим сприятливим чином діє на нервову систему людини. Від роздратування, втоми, апатії та депресії не залишається жодного сліду.

Як це працює? Так, напевно ви чули, що зелений чай бадьорить. Пов'язано це з тим, що в його складі присутній кофеїн. Як же він може заспокоювати? А це вже робота теанін, який врівноважує кофеїн. Теанін сприяє виробленню в організмі сератоніна і дофаміну. Це відомі "гормони щастя і хорошого настрій", які допомагають заспокоїтися і забути про всі негаразди.
3. Зелений чай допомагає скинути зайву вагу

Розмови про користь зеленого чаю для стрункої фігури ходять вже давно. Де ж факти? А ось вони. Нещодавно було проведено дослідження. Дві контрольні групи займалися одним і тим же видом фізичних навантажень. Різниця полягала лише в тому, що одна група пила по 7 чашок зеленого чаю в день, а інша ні. Результати не змусили себе довго чекати. Любителі зеленого чаю скинули за місяць на 3% більше зайвої ваги.

І це не чудеса, а корисні властивості цього чудового напою. Так що якщо ви мрієте позбутися від зайвих сантиметрів в проблемних зонах, то саме час полюбити зелений чай. Тільки не забувайте про активний спосіб життя і фізичні навантаження, а то не спрацює. І ще: не додайте в чай цукор і забудьте про печиво, цукерки та інші традиційні складові чаювання.
4. Зелений чай бореться з раком

А ось ще одне з найважливіших властивостей цього напою. Зелений чай дійсно допомагає організму боротися з раком. Згадане вище з'єднання епігаллокатехін галлат здатна уповільнювати або навіть зовсім зупиняти зростання ракових клітин.

В даний час вчені проводять дослідження, які б дозволили використовувати зелений чай у складі загальної терапії по попередженню і лікуванню ракових захворювань. Сподіваємося, що вони доб'ються успіху в цьому напрямку!
5. Зелений чай нормалізує роботу кишечника

відновлюють Мікрофлору кишечника не тільки вівсянка і натуральні йогурти, але і зелений чай. У ньому містяться знамениті пробіотики, які сприяють розвитку корисних бактерій, які захищають організм від вірусів і інфекцій. Так що сміливо увімкніть зелений чай у свій раціон, якщо хочете нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту.